Fed idé (men du kan stadig få en sviner i PM hvis det er? ;)
--
"ORK SATME!"
1
Ja, idéen er da en idé, om ikke andet.
Mht. svinere - Jowjow, jeg er absolut ikke konfliktsky når det kommer til den slags.
--
Responsen taget i betragtning, må man betegne forslaget som fuldstændig tåbeligt.
HOL-comicsdk 1-0.
--
Alle gode forslag bliver høfligt ignoreret her på sitet :-)
Forklaringen er vist noget med at bevare sjælen på sitet. Hvis det funkede i 2001, så det funker jo også i Herrens Aar 2021 :-D
--
FYI: https://www.youtube.com[...]
4
Det er lidt en lettelse, må jeg indrømme.
Jeg ledte efter en undskyldning for at begynde at drikke umådeholdent, og det at blive ignoreret er et nederlag der legitimerer dedikeret personlig deroute.
--
#4
Jeg er ikke ubetinget enig.
--
https://onsdagssnegl.dk[...]
"Held er noget, der indtræffer, når grundige forberedelser mødes med gunstig lejlighed" Jeg synes det er en god idé men i stedet for en sticky kunne det så ikke være et Link til en eventuel tråd / guide. Den kunne jo passende ligge samme sted som når man opretter en køb / salgstråd, hvor man vælger kategori osv.
Noget ala det her
https://imgur.com[...]
--
Back in my days the video games were more about the game than the video
7
Hatten af for en klar optimering af den oprindelige idé.
Skål, den herre.
--
HOL understøtter desværre ikke sticky tråde som sådan så det er desværre ikke muligt. Men det er da muligt at der kan laves noget til selve opret svar tråden.
Hvis i kommer med nogle forslag så skal jeg se om det ikke kan blive indarbejdet i det nye site vi arbejder på. Vi er næsten færdige med designet og det nye site generelt, lanceringen vil forhåbentligt være i løbet af foråret.
--
Hilsen Thomas
Chefredaktør på HardwareOnline.dk
I kunne måske sende en regning til DBA, hvis der mangler lidt midler i kassen.
Det er da imponerende hvor mange links der er til DBA på HOL.
Det burde kaste noget royalties af sig.
--
#11
Afhængig af, hvordan en bruger har oprettet sit salg her på siden, indeholdende et dba-link, så fjerner vi dem.
Opretter man et salg her på siden, skal det selvfølgelig formidles fra start til slut herinde.
Så de opslag der fx blot indeholder link til dba, eller hvor der gives udtryk om "kontakt i PM eller via dba" de ryger også gerne ud, hvis vi bliver opmærksomme på det.
Så lav endelig en rapportering.
--
https://onsdagssnegl.dk[...]
"Held er noget, der indtræffer, når grundige forberedelser mødes med gunstig lejlighed"